Lékárna nonRx
353 826 264
od 8:00 do 12:00
KATEGORIE
VAŠE POTÍŽE
PoradnaLyonessKontaktInformační služba
0
Nákupní košík
0,- Kč
doprava Poštovné již od 69,- Kč!

Bromhexin 12 KM-kapky por.gtt.sol.30ml

Přípravek je indikován jako expectorans a mukolytikum. Sekretolytická terapie při akutních a chronických průduškových a plicních onemocněních, při nichž dochází k poruchám tvorby hlenů a jejich transportu a vylučování. Čtěte pozorně příbalový leták.

Léčivý přípravek
Bromhexin 12 KM-kapky por.gtt.sol.30ml
Výrobce:
Kód zboží:
4030031890031
Kód SUKL:
0010224
Dostupnost:
skladem do 24 hod.
Běžná cena:
115 Kč
Ušetříte
12 Kč (10%)
Cena s DPH
103 Kč (94 Kč bez DPH)
Vložit počet:
-
+

Bromhexin 12 KM 30ml se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených s obtížným vykašláváním, infekčních onemocněních dýchacích cest, při akutních a chronických zánětech vedlejších nosních dutin. 



Charakteristika:

Bromhexinhydrochlorid zkapalňuje a rozpouští průduškový hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Éterické oleje účinek bromhexinu výrazně podporují.


Indikační skupina:

expektorans, mukolytikum


Indikace:

Zkapalňování vazkých hlenů a usnadnění jejich vykašlávání při akutních zánětech i chronických onemocněních průdušek a plic, zejména spojených se zvýšenou tvorbou hlenu nebo s poruchami vylučování hlenů.


Kontraindikace:

Přípravek neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Rovněž jej neužívejte při současném podávání léků, které potlačují kašel (např. kodein brání vykašlávání zkapalněného hlenu a tím omezuje účinek bromhexinu), což představuje, zejména v nočních hodinách, riziko hromadění hlenu.
Zvláštní opatrnosti je třeba dbát u nemocných se žaludečním vředem, neboť Bromhexin dráždí žaludeční sliznici.
Přípravek neužívejte během těhotenství a kojení.


Nežádoucí účinky:

Bromhexin dráždí žaludeční sliznici a může vyvolávat trávící obtíže (nevolnost, pocit plnosti, nechutenství, dráždění ke zvracení). Ojediněle může dojít k reakcím z přecitlivělosti na kůži nebo sliznicích (svědění, otoky na obličeji, víčkách, patru a hltanu, provázené dušností i poklesem krevního tlaku).
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem. Při současném podávání se salicyláty, fenylbutazonem a oxyfenbutazonem (léčiva s protizánětlivým účinkem) může dojít ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a zesílení trávících obtíží.
Současné podávání s antibiotiky (erytromycin, cefalexin, oxytetracyklin) vede ke zlepšenému přechodu antibiotik do plicní tkáně a tím ke zvýšení jejich účinnosti.


Interakce:

Bez porady s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem žádné volně prodejné přípravky. Pokud Vám lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že užíváte Bromhexin 12 KM – kapky.Pokud již užíváte jiné léky, je nutné poradit se s lékařem či lékárníkem o vhodnosti současného užívání s Bromhexinem 12 KM – kapkami.
Kombinace s jinými léky na kašel (např. s antitusiky), proti bolestem (nesteroidními antiflogistiky) aj. může vyvolat nežádoucí účinky



Dávkování a způsob použití:

Pokud lékař neurčí jinak, užívají se Bromhexin 12 KM - kapky 3 x denně, a to:
dospělí a mladiství od 14 let 3 x denně 15 – 30 kapek,
děti od 6 – 14 let a pacienti s váhou pod 50 kg 3 x denně 15 kapek,
děti od 2 - 6 let obvykle 3 x denně max. 8 kapek.

Uvolňování hlenu je podpořeno současným zapitím bromhexinu tekutinou. Doba podávání se řídí průběhem nemoci a závažností onemocnění. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 5 dní nebo se dokonce zhoršují, je nutné se poradit s lékařem.
Přípravek mohou užívat děti od 2 let, mladiství a dospělí.


Upozornění:

Neobsahuje alkohol ani cukr. Je vhodný i pro diabetiky a děti. Chronická onemocnění (např. chronický zánět průdušek) vyžadující dlouhodobé podávání přípravku, se musí řídit pokyny lékaře. Při předávkování nebo náhodném požití (např. dítětem) se poraďte s lékařem.


Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.Přípravek nutno uchovávat mimo dosah dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

 

Výrobce a držitel registračního rozhodnutí:

Krewel Meuselbach GmbH
D-53783 Eitorf, SRN

Složení:

1 ml (23 kapek) obsahuje 12 mg bromhexini hydrochloridum,
Pomocné látky: Fenyklová silice, anýzová silice, levomenthol, mátová silice, glycerol, propylenglykol


popis

Příbalový leták:


  ATC skupina: R05CB02
  Farmakoterapeutická skupina: Mukolytika - Bromhexin

Související zboží


Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

vše sklademposta zdarma15 000Ověřeno zákazníky
TOPlist
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zde.Souhlasím