Lékárna NonRx
Nepřihlášený zákazník
V KOŠÍKU MÁTE
0
0 ks zboží za 0 Kč
Do košíku bylo vloženo: , ks
Léky odkašlání

Bromhexin Berlin-Chemie 12mg-ml por.gtt.sol.30ml

Bromhexin Berlin-Chemie 12mg-ml por.gtt.sol.30ml
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin mění složení hlenu, zkapalňuje ho a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití. Čtěte pozorně příbalový leták.
Léčivý přípravek
Výrobce:
Kód SÚKL:
0012495
Kód zboží:
4013054000250
Dostupnost:
skladem do 24 hod.
Běžná cena:
103 Kč
Vaše cena s DPH:
93 Kč
ks
KOUPIT
Popis produktu

Bromhexin 12 BC roztok 30ml se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených s obtížným vykašláváním, infekčních onemocněních dýchacích cest, při akutních a chronických zánětech vedlejších nosních dutin.

 

Charakteristika:

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení. Na doporučení lékaře, který určí dávkování i délku, se přípravek užívá u chronických zánětů hrtanu, průdušnice, průdušek, bronchiektazií (rozšíření průdušek), pneumokoniózy (zaprášení plic), před a po operaci plic, průdušek a při bronchografii.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Kontraindikace:


Bromhexin 12 BC nesmí být podáván při přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku, v těhotenství a během laktace.


Dávkování a způsob podání:


Dospělí a mladiství nad 14 let obvykle užívají 16–33 kapek 3krát denně (odpovídá 24–48 mg bromhexinu za den). Děti od 6 do 14 let, případně pacienti s nižší tělesnou hmotností než 50 kg užívají 16 kapek Bromhexinu 12 BC 3krát denně (odpovídá 24 mg bromhexinu za den).
Děti od 2 do 6 let užívají 8 kapek 3krát denně (odpovídá 12 mg bromhexinu za den).
Pacientům se závažným poškozením jater a ledvin musí být dávka výrazně redukována.
Bromhexin 12 BC kapky se užívají po jídle a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

 

Nežádoucí účinky:

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout zažívací obtíže jako nauzea, bolesti břicha, zvracení nebo průjem. Tyto příznaky jsou vyvolány lokální iritací sliznice trávicího traktu. Vyjímečně může dojít k aktivaci vředové choroby. Ojediněle se může objevit vertigo, bolesti hlavy a přechodné zvýšení jaterních testů. Alergické reakce, které se obvykle projevují kožními a slizničními příznaky (kopřivka, rash) jsou řídké a pouze vyjímečně jsou přítomny otok obličeje, dyspnoe, zvýšení teploty s třesavkou. Ojediněle se objevil i akutní anafylaktický šok. U pacientů s intolerancí sorbitolu a fruktózy se může objevit nauzea, zvracení, průjem, pokles hladiny glukózy v krvi (provázené třesem, studeným potem, bušením srdce, stavy úzkosti) a případně i s možností jaterního a ledvinového poškození.

 

Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro použití:

Bromhexin 12 BC může být pouze vyjímečně podáván dětem mladším než 2 roky v lůžkovém zařízení. Bromhexin 12 BC nemá být podáván pacientům s vředovou chorobou žaludku a dvanáctníku, protože může dojít k poškození tvorby hlenu v zažívacím traktu.
Velmi opatrně by měl být Bromhexin 12 BC podáván pacientům, u kterých je porušena motilita bronchů a současně přítomna výrazně zvýšená sekrece hlenů.
Při snížené funkci ledvin nebo při závažném poškození jaterních funkcí musí být dávka snížena podle stupně poškození. Je proto nutné zejména při dlouhodobém podávání pravidelně kontrolovat jaterní funkce.

 

Složení:

Lék Bromhexin 12 BC obsahuje bromhexini hydrochloridum.

K vnitřnímu užití. Pozorně si pročtěte příbalový leták.





  ATC skupina: R05CB02
  Farmakoterapeutická skupina: Mukolytika - Bromhexin



Podobné produkty
Bromhexin Berlin-Chemie 12mg-ml por. gtt. sol. 30ml
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin...
103 Kč
93 Kč
skladem do 24 hod.
KOUPIT
Bromhexin Berlin-Chemie 8mg tbl. obd. 25x8mg
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin...
66 Kč
60 Kč
skladem do 24 hod.
KOUPIT
Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků
Rychlý kontakt
Pharmacium spol. s r.o.
Staré náměstí 8
363 01 Ostrov
tel.: 353 826 264
www.nonrx.cz
eshop@nonrx.cz
TOPlist