Lékárna nonRx
353 826 264
od 8:00 do 12:00
KATEGORIE
VAŠE POTÍŽE
PoradnaLyonessKontaktInformační služba
0
Nákupní košík
0,- Kč
doprava Poštovné již od 69,- Kč!

Dicloreum supp.10x100mg

Dicloreum (diklofenak) je lék působící účinkem protizánětlivým, tlumícím bolest a snižujícím horečku. Čtěte pozorně příbalový leták.

Léčivý přípravek
Dicloreum supp.10x100mg
Výrobce:
Kód zboží:
8020030016101
Kód SUKL:
0097632
Dostupnost:
skladem do 24 hod.
Běžná cena:
149 Kč
Ušetříte
20 Kč (13%)
Cena s DPH
129 Kč (117 Kč bez DPH)
Vložit počet:
-
+

Dicloreum snižuje projevy akutního i chronického zánětu, tlumí bolest a snižuje horečku. Úleva od bolesti je zřetelná po jednorázovém podání, protizánětlivý účinek se projeví až po vyšších dávkách aplikovaných několik dnů.





Charakteristika:


Dicloreum 50 a Dicloreum 100 patří mezi přípravky, které se nazývají nesteroidní antirevmatika. Léčivou látkou přípravku je diklofenak, který tlumí tvorbu látek, jež se podílí na rozvoji zánětu.
Odstraněním svalové ztuhlosti a otoků kloubů umožňuje zlepšení subjektivního stavu.

Bez doporučení lékaře lze přípravek užívat při poúrazových bolestech a otocích, bolestech zubů, hlavy, zad a menstruačních bolestech. Na doporučení lékaře se Dicloreum používá k léčbě bolesti a otoků způsobených revmatickými onemocněními s lokalizací kloubní (jako revmatoidní artritida, osteoartróza, ankylosující spondylitida, juvenilní idiopatická artritida) i mimokloubní (např. zánět šlach, šlachového váčku, kloubního pouzdra), k léčbě akutního záchvatu dny, bolestivých postižení v oblasti ušní, nosní a krční a při gynekologických zánětech.

Přípravek Dicloreum 50 a mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a mladiství od 14 let věku.
Přípravek Dicloreum 100 mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí pacienti. Mladiství od 14 do 18 let let věku mohou užívat Dicloreum 100 po poradě s lékařem a vždy pouze krátkodobě.

Kontraindikace:


Neužívejte přípravek:

-jestliže jste přecitlivělý/á na diklofenak nebo na kteroukoli další složku přípravku
-jestliže se u vás v minulosti po podání kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních antirevmatik (léků proti bolesti a revmatismu) objevila alergická reakce (např. průduškové astma nebo kopřivka)
-pokud trpíte nebo jste v minulosti trpěl/a vředovou chorobou žaludku nebo krvácením do zažívacího traktu (dvě nebo více epizod prokázaného výskytu vředu nebo krvácení)
-pokud se u vás projevilo krvácení do zažívacího traktu nebo perforace (proděravění) ve vztahu k předchozí léčbě nesteroidními protizánětlivými léky
-při závažném srdečním selhání
-jestliže trpíte závažnou poruchou funkce ledvin nebo jater
-při poruše krvetvorby a zvýšeném sklonu ke krvácení
-pokud jste v posledních třech měsících těhotenství

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Dicloreum je zapotřebí:

-jestliže máte prokázanou sníženou funkci ledvin a/nebo jater
-pokud trpíte jaterní porfyrií
-jestliže jste v minulosti prodělal/a závažné onemocnění zažívacího traktu (jedenkrát prodělaný vřed žaludku a dvanáctníku, Crohnova choroba, zánětlivé postižení střev)
-jestliže máte vysoký krevní tlak
-pokud se u vás projevily známky srdečního selhávání jako je dušnost nebo otoky dolních končetin
-při některých onemocněních dýchacích cest jako např. senná rýma, průduškové astma, chronická obstrukční choroba
-jestliže trpíte kolagenózami (zánětlivé postižení vaziva)
-podávání diklofenaku se nedoporučuje ženám, které chtějí otěhotnět nebo které jsou vyšetřovány pro problémy s otěhotněním
Pokud se u Vás vyskytuje některý z výše uvedených stavů, musíte se před užíváním přípravku Dicloreum vždy poradit s lékařem.

Léky jako je Dicloreum mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo mozkových cévních příhod. Riziko je více pravděpodobné, pokud jsou používány vysoké dávky a dlouhá doba léčby. Proto nepřekračujte doporučenou dávku ani dobu léčby.

Pokud máte srdeční obtíže, prodělali jste v minulosti cévní mozkovou příhodu nebo máte rizikové faktory pro rozvoj cévních příhod (např. vysoký krevní tlak, cukrovku, vysoký cholesterol nebo kouříte), měli byste se o vhodnosti léčby poradit s lékařem.

Interakce:

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Kortikoidy (látky s protizánětlivým a protialergickým účinkem) zvyšují riziko vzniku vředů žaludku a dvanáctníku a riziko krvácení, pokud jsou podávány současně s diklofenakem.
Účinek léků používaných k tlumení krevní srážlivosti, např. warfarinu, může být zvýšen současným podáváním nesteroidních antirevmatik.

Současné podávání látek snižující krevní srážlivost nebo antidepresiv zvyšuje riziko krvácení do zažívacího traktu.
Současné podávání diklofenaku a přípravků obsahujících digoxin nebo lithium může zvýšit jejich plasmatickou hladinu.

Diklofenak může oslabit účinek diuretik, antihypertenziv (léky proti vysokému krevnímu tlaku) a inhibitorů ACE (léky podávané při léčbě vysokého tlaku a při srdečním selhávání). U některých pacientů se sníženou funkcí ledvin může při současném podávání diklofenaku s ACE inhibitory dojít k dalšímu zhoršení funkce ledvin. Proto by tato kombinace léků měla být podávána s opatrností, především u starších pacientů.
Při současném užívání diklofenaku a kalium šetřících diuretik (léky zvyšující tvorbu a vylučování moči zadržující v těle draslík) může dojít ke zvýšení hladiny draslíku v krvi, proto je nutná kontrola hladin draslíku.
Vysoké dávky diklofenaku mohou podobně jako u jiných nesteroidních antirevmatik potlačovat shlukování krevních destiček.

Užití diklofenaku během 24 hodin před podáním nebo po podání methotrexatu (přípravek užívaný při léčbě rakoviny nebo revmatických onemocnění) může vést ke zvýšení hladiny methotrexatu v krvi a tím i ke zvýšení výskytu jím vyvolaných nežádoucích účinků.
V některých případech může dojít k vzájemnému ovlivnění s léky používanými k léčbě cukrovky, což může vyžadovat úpravu jejich dávkování.



Těhotenství a kojení:

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
Neužívejte přípravek Dicloreum v době těhotenství.
Podávání diklofenaku se nedoporučuje ženám, které plánují otěhotnět.
Pokud kojíte neužívejte Dicloreum bez výslovného doporučení lékaře. Diklofenak proniká v malém množství do mateřského mléka, v případě potřeby se užívá jen krátkodobě a při jakýchkoli změnách v projevech dítěte je třeba se poradit s lékařem.



Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:

Pokud se u Vás v průběhu léčby vyskytnou závratě nebo jiné poruchy centrálního nervového systému, neměl/a byste řídit a obsluhovat stroje vyžadující zvýšenou pozornost.



Dávkování:


Vždy užívejte přípravek přesně podle pokynů této příbalové informace, svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a mladiství starší 14 let:

 

Obvykle se zavede do konečníku 1 čípek denně.

Přípravek Dicloreum je dostupný také ve formě tablet o síle 50 mg a 100 mg.
Léčbu tablet a léčbu čípky lze na doporučení lékaře kombinovat tak, aby denní dávka nepřekročila 150 mg léčivé látky. Podává se nejlépe 1 čípek večer a l tableta Dicloreum 50 ráno po snídani.
Bez doporučení lékaře nepřekračujte celkovou denní dávku 100 mg.

Děti a mladiství do 14 let užívají přípravek pouze při juvenilní idiopatické artritidě. Dávkování musí vždy určit lékař!

Jestliže jste užil/a vice přípravku Dicloreum 50 nebo Dicloreum 100 než jste měl/a, nebo při náhodném požití přípravku dítětem, vyhledejte neprodleně lékaře.

Jestliže jste zapomněl/a užít přípravek Dicloreum 50 nebo Dicloreum 100
Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil/a vynechanou dávku a pokračujte v předepsaném dávkování.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.



Možné nežádoucí účinky:

Podobně jako všechny léky, může mít i Dicloreum nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Nejčastěji pozorované nežádoucí účinky jsou zažívací obtíže. Mohou se objevit vředy žaludku či dvanáctníku, zejména u starších osob. Po léčbě byla pozorována nevolnost, zvracení, průjem, nadýmání, zácpa, poruchy trávení, bolesti břicha, dehtovitě černá stolice obsahující natrávenou krev, zvracení s příměsí krve, zánět sliznice dutiny ústní, zhoršení zánětu střev a Crohnovy choroby. Méně často byl pozorován zánět žaludku. V souvislosti s léčbou nesteroidními antirevmatiky byly hlášeny otoky, zvýšení krevního tlaku a srdeční selhání.

Velmi vzácně byly pozorovány kožní reakce s tvorbou velkých či rozsáhlých puchýřů.
Ojediněle se vyskytly alergické reakce jako vyrážka, svědění, astma (zúžení dýchacích cest s dušností) nebo anafylaktická či anafylaktoidní reakce (akutní stav vznikající v důsledku přecitlivělosti) spojená se snížením krevního tlaku
nebo bez jeho snížení. Občas byly pozorovány poruchy centrálního nervového systému jako bolesti hlavy, podrážděnost, přecitlivělost, nespavost, slabost, závratě, křeče, zrakové a smyslové poruchy a hučení v uších.

Obzvláště při dlouhodobé léčbě se mohou vzácně objevit otoky dolních končetin, zvýšení jaterních enzymů v krvi, žloutenka, porucha krvetvorby, porucha ledvin a vypadávání vlasů.
V jednotlivých případech se objevily poruchy močových cest, zánětlivé onemocnění ledvin, porucha jaterních funkcí včetně žloutenky nebo bez ní, vzácně náhle vzniklé.
Podávání čípků může v některých případech vyjímečně způsobit místní a dočasné nežádoucí účinky (pocit pálení a tlak v konečníku).
Léky jako je Dicloreum mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo mozkových cévních příhod.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.



Uchovávání:


Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.



Složení:


Dicloreum 100:
Léčivá látka: diclofenacum natricum 100 mg

Pomocné látky:
Mikrokrystalická celulosa, frakcionovaný kokosový olej, ztužený tuk


popis

Příbalový leták:


  ATC skupina: M01AB05
  Farmakoterapeutická skupina: Deriváty kyseliny octové a příbuzná léčiva - Diklofenak

Související zboží


Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

vše sklademposta zdarma15 000Ověřeno zákazníky
TOPlist
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zde.Souhlasím