Charakteristika:
Bříza působí močopudně (nedráždí při tom ledviny) a mírně dezinfekčně. Této kombinace se s výhodou užívá při léčbě zánětlivých onemocnění močových cest.
Kopřiva pomáhá zmírňovat zánětlivé reakce při ekzému a kožních vyrážkách a zklidňovat zánětlivé klouby. Kopřiva také pomáhá při vylučování nadbytku tekutiny z organismu a zklidňuje infekce močových cest. Kopřiva dále zmírňuje alergické příznaky u senné rýmy a může zmírňovat prostatické potíže.
je zvláště účinná při léčení zažívacích poruch, mírní křeče a napětí svaloviny střevní stěny. Pomáhá také uvolňovat ucpaný nos a osvěžuje dech.
Jsou nedílnou součástí procesů v organismu a s jeho pomocí se posiluje imunita a přirozená odolnost organismu proti infekcím. Šípky jsou účinné při zánětech horních cest dýchacích. Také při zánětech dolních močových cest, jelikož působí močopudně. Také má účinky potopudné. Pro obsah pektinů jsou dobré proti zácpě.
Zvyšuje vylučování moči, při zánětech močových cest, při výskytu močových kamenů. Uplatnění nalezla také jako antisklerotikum, na zastavení různých krvácení, jako prostředek omezující pocení při tuberkulóze.
nachází uplatnění především při zablokování tekutin v organismu, při srdeční slabosti, zánětu ledvin, při otocích různého původu, při obezitě. Mají dobrý účinek ledvinných a žlučových kamenech. Zvyšují krevní tlak a zvětšují amplitudu srdečních úderů. Lidové léčitelství doporučuje kořeny jehlice i pře léčbě revmatizmu, při hemoroidech na zastavení krvácení, při neplodnosti a dně.
Složení:
list břízy, kopřivová nať, nať máty peprné, šípky, přesličková nať, kořen jehlice trnité.
Příprava:
1 sáček se zalije 1/4 L vroucí vody a nechá se 10 - 15 minut vyluhovat. Čaj se pije teplý 3 krát denně.
Balení:
20x1.5g